Sepet
Sepet

Mandala Duvar Örtüsü

mandala duvar örtüsü

DUVAR ÖRTÜSÜ;

uzun yıllardır severek kullanılan bir duvar süsüdür. Duvar dekorasyonunun vazgeçilmez parçalarından biri olan duvar örtüsü, bir diğer adıyla tapestry aslında duvar halıların günümüze kadar gelmiş zevkli versiyonlarıdır.

Mandala Nedir?

Mandala bir semboldür, Hinduizm ve Budizm’de evrenin yapısını simgelediğine inanılır. Çizime dayanan bir sanat da diyebileceğimiz. Mandala’lar dairesel hareketlerden oluşur. Dairesel olmasıyla ilgili bazı fikirler vardır, bunlar genelde Dünya ve diğer gezegenlerin dairesel olduğunu mandalanın da Dünya’ya işaret ettiğini söyler. Tabi çok fazla kaynak var.

Mandala ne demek?

Kelime anlamı olarak Mandala özünde Manda (enerji, öz) ve la(kap) sözlerinden oluşmaktadır. Doğu dillerinden gelen bir kelimedir. Hint, Tibet topraklarında Mandala, insandan ve hayattan ayrı düşünülmeyendir. Mandala nelere iyi gelir derseniz özellikle ruhsal konularda bir rahatlama sağladığını söyleyebiliriz. Stres, üzüntü, bunalım ve hatta hezeyanlara iyi geldiği bilinmektedir. Mandala, içimize bir yolculuk ve bir meditasyondur. 40 bin yıl öncesine kadar gittiği söylenmektedir.

Mandala Duvar Örtüsü Desenleri

Kozmik Tapestry‘de Mandala desenli duvar örtüleri bulabilirsiniz. Mistik çizimlere de yer verdiğimiz geniş duvar örtüsü koleksiyonumuzda Mandala önemli bir yere sahip. Evet, farklı renklere ve çizimlere sahip 10’dan fazla Mandala deseni  ile odanıza renk katacaksınız. Mandala deseniyle tasarlanmış olan  Kozmik Tapestry ‘leri görmek isterseniz hemen buraya tıklayabilirsiniz. Mavi, kırmızı ya da daha fazla renk barındıran duvar örtüsü tasarımları için ürünlerimize göz atmaya ne dersiniz? Odanızın en güzel duvarını göz alıcı kılmanın tam zamanı!
>Mandala desenli duvar örtüsü  için doğru yerdesiniz. Bir çeşit meditasyon olan Mandala’yı evinizin istediğiniz bir bölümünde yer vermek size de iyi gelecek, stresten uzaklaştıracak ve bütünlüğü görmenizi sağlayacak.

Kozmik Tapestry’in Mandala Desenli Duvar Örtüleri

Mandala desenli duvar örtülerinden favorilerimiz işte burada. Çalışma odasına, yatak odasına, hatta balkondaki o çok tatlı ama boş duran yere bile duvar örtüsü asabilirsin!

Mandala rahatlatır mı?

Siz çizmeseniz, ya da boyamasız bile Mandala’nın rahatlatıcı bir etkisi olduğu açık. Psikolojik olarak bizi rahatlatan, bizi dinlendiren Mandala’lar renk konusunda sınırsızca oluşturulabilir. Bu da aslında merkeze odaklandığında kendinize, çevreye odaklandığınızda kendinizi çevreyle bütünleştirmek, uyum sağlamak ve açmak anlamına gelir.
Herkesin bir favori deseni vardır. Trend duvar örtüsü modelleri olsa da, kişisel zevkinize uygun birçok farklı model Kozmik‘te. Gün geçtikçe yenilenen modellerle sizlere en güzel duvar halılarını, örtülerini sunmaya devam edeceğiz. Yeni desenler ve yeni duvar örtüleri için bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

No Replies on

Mandala Duvar Örtüsü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir