Sepet
Sepet

Duvar Örtüsü Seçerken Bilmeniz Gereken İpuçları

Psychedelic Wave Duvar Örtüsü

Duvar örtüsü birçok boyutta ve hemen hemen her tasarım ve baskıda mevcuttur. Hatta kendinizinkini bile yaratabilirsiniz. Birçok sanat eserinin aksine, duvar halıları genellikle çok incedir. Hafif oldukları için sarktığı yapıya aşırı zarar vermeden duvara veya tavana kolayca asılabilirler. Duvar halılarını asmak için ihtiyacınız olan tek şey bir veya iki çivi, hatta raptiye. 
Duvar örtüsü için alışverişe başladığınızda, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok tür olduğunu hemen fark edeceksiniz. Bu nedenle asmak istediğiniz parçaları seçerken birkaç faktörü göz önünde bulundurmanız önemlidir. Duvar örtüsü için alışveriş yaparken bu faktörleri aklınızda bulundurun. 
İşte bir Duvar örtüsü seçerken bilmeniz gereken ipuçlarına bir göz atın . 

Duvar örtüsü Asmanın Amacını Düşünün

Bir Duvar örtüsü için alışveriş yapmadan önce amacının ne olacağını düşünmelisiniz. 

Boyamadan Sanat ve Renk Ekleyin

İnsanların duvar örtüsü kullanmasının ana nedenlerinden biri, duvarları boyamak zorunda kalmadan bir odaya sanat ve renk katmanıza izin vermesidir. Duvar örtüsü birden fazla satıcıdan erişilebilen özel boyutlarla her boyutta mevcuttur. Amacınız bir odaya renk ve canlılık katmaksa, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli duvar örtüsü bulmakta sorun yaşamazsınız. 

Paradan ve Zamandan Tasarruf Edin

Duvarları boyamak zorunda kalmamak hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlar. Farklı boya renkleri seçme, odayı kesme, döşeme ve süpürgelik boyama veya duvarları boyama zahmetine girmek zorunda değilsiniz. Bunun yerine, sadece birkaç dakika içinde bir duvar halısını asabilirsiniz. 

Duvarların Ses Yalıtımı

Bazı insanlar duvarlarını ses geçirmez hale getirmek için kullanır. Ses yalıtımı eklemek için duvarlara gerçek yapısal işler yapmak yerine, duvar halıları yapısal değişikliklere gerek kalmadan onlara biraz ses yalıtımı ekleyebilir. 

Bir Huzur Duygusu Yaratın

Birçok insanın duvar halılarını asmasının bir başka nedeni de evin zihin, beden ve ruh bağlantısı olduğunu görsel olarak göstermek istemeleridir. Goblenin kendisi genellikle bir tekstil kumaşından yapılır. İnce veya kalın halılar satın alabilirsiniz. Resimler ve desenler genellikle nakış yapılarak kumaşa dokunur. Kelimenin tam anlamıyla herhangi bir tasarım ve renk bir goblenin içine dokunabileceği için, bir zihin, beden ve ruh bağlantısı için önemli olduğunu düşündüğünüz sembolleri ve tasarımları detaylandıran bir duvar halısı oluşturmak basittir. 

Ruh Halini Ayarlayın

Sizin için özel bir anlam taşıyan belirli tasarımlarınız, sembolleriniz veya renkleriniz olmasa bile, yine de arzu ettiğiniz bir atmosfer yaratan bir duvar halısı yaratabilir veya satın alabilirsiniz. Daha parlak renkler, herhangi bir alana renk ve canlılık katmak için harikadır. Hatta bazı duvar halıları tüm sahneleri tasvir ederek birden fazla duyguyu ve ortamı aktarmayı kolaylaştırır. Pek çok insan, duvar halılarının bir alandaki enerjiyi kaldıracağını ve odanın atmosferinde huzur hissi veren bir vibe yaratmalarına kolayca yardımcı olacağını söylüyor.

Geniş, Boş Duvar Alanlarını Örtün

Bir Duvar örtüsü evinizde veya ofisinizde tüm bir duvarı kaplamasını istiyorsanız, önce duvarın boyutunu düşünmelisiniz. Duvarınıza uyacak şekilde özel olarak yapılmış bir duvar örtüsüne ihtiyacınız olabilir. Tüm bir duvarı veya hatta duvarın sadece bir kısmını kaplayacak bir duvar halısı eklerseniz bir odanın nasıl görüneceğini görmek için çevrimiçi olarak görüntüleyebileceğiniz resimler var. Bu resimlere bakmak, tercihlerinizi karşılayan ve ayarlamak istediğiniz havayı yaratmanıza yardımcı olan bir duvar halısı seçmenize yardımcı olacaktır. 

Görüşme Başlatıcılar

Duvar örtüsü sohbet başlatıcıdır. Onu görenlerin, içine işlenen tasarımlar ve semboller hakkında sorular sorma şansı çok yüksek. Duvar örtüsü bir konuşma başlatıcısı olarak hizmet etmesini istemiyorsanız, içinde herhangi bir sembol ve tasarım olmayan bir parça seçmek isteyebilirsiniz. Bunun yerine, arzu ettiğiniz ruh halini ayarlayacak, istediğiniz renkleri içeren bir parça seçebilirsiniz. 

Duvar örtüsü Çeşitleri

İşte farklı Duvar örtüsü ve yaratmanıza yardımcı olabilecekleri atmosfer türlerine bir bakış. 

Mandala Duvar örtüsü

Bir Duvar örtüsü genellikle Hinduizm veya Budizm dekor ile bir ev çeki düzen için bir yol olarak kullanılır. Bu tür bir dekor tipik olarak evreni temsil eder. Mandala duvar halıları, olumlu bir ortam yaratmak isteyenler arasında popüler bir seçimdir. Duvardan veya tavandan mandala Duvar örtüsü asarak evinizdeki herhangi bir odaya veya alana kolayca renk katabilirsiniz.

Bohem tasarımıyla birlikte hippi görünümü sağlayan bir duvar halısı istiyorsanız, omber çiçekli duvar halıları için alışveriş yapmalısınız. Bu halıların genellikle tavan örtüleri, masa örtüleri, yatak örtüleri ve hatta pencere perdeleri gibi birden fazla amaç için kullanıldığını unutmayın.

Hippi Duvar örtüsü

Hippi duvar örtüsü, istediğiniz renk veya gölgede rahat bir atmosfer yaratmanın kolay bir yolunu sunar. Bir odaya pozitiflik ve doku eklemek için bunları kullanabilirsiniz. Hippi tasarımları bu kadar geniş bir kitle tarafından talep edildiğinden, neredeyse istediğiniz her tasarımı bulacaksınız. 

Savaş, Sosyal ve Siyasi Halılar

Tarih boyunca birçok duvar örtüsü savaş sahnelerini ve diğer çeşitli anları tasvir ediyor. Bu parçalar genellikle çok dramatiktir, ancak zamana, özellikle de sosyal ve politik öneme sahip anlara inanılmaz derecede ayrıntılı bir bakış sağlayabilir. Bu türden duvar halıları genellikle büyük ve ekstra büyük boyutlarda gelir. Örneğin Norman fethini ele alalım . 230 fit genişliğinde ve 20 inç yüksekliğinde bir parça, Norman Fethi öncesinde ve sırasında zaman çizelgesine ayrıntılı bakışlar sağlar. Bu parça, genellikle tam bir anlatı sanatı olarak görüldüğü için muazzam bir konuşma başlatıcıdır.

Soyut Örtüler

Günümüzün çağdaş duvar örtülerinin çoğu soyut sanat eserlerine sahiptir. Seçtiğiniz goblenin ve soyutluğunun yakınına asmak istediğiniz mevcut dekorları tamamlayacağından emin olmalısınız. Soyut duvar Soyut örtüler hemen hemen her boyutta ve şekilde mevcuttur. Bazıları dikdörtgen, kare, dairesel ve hatta üçgendir. 

Duvar örtüsü Nerede Alışveriş Yapmalı

Bir duvar halısı seçmenin bir diğer önemli kısmı, nereden satın alınacağını bilmektir. Bazı duvar halıları o kadar incedir ki kısa bir süre içinde parçalanırlar. O duvar örtüsü uzak durmak istiyorsun. 

Duvar örtüsü sanat eserlerini çevrimiçi olarak ve birçok çevrimdışı satıcı aracılığıyla satın alabilirsiniz. Bazı insanlar bir duvar halısı satın almadan önce şahsen görmeyi tercih eder. Şahsen görmek, kumaşı ve kalınlığını hissetmenizi sağlar. Bununla birlikte, sattıkları her goblenin türünü ve kalınlığını ayrıntılı olarak açıklayan birçok çevrimiçi satıcı da vardır. Çevrimiçi satın alırken, satın almak istediğiniz parçanın özelliklerini ve açıklamasını kontrol ettiğinizden emin olun. Bu, tercihlerinizi karşılayan bir duvar halısı seçmenize yardımcı olacaktır. 

Son düşünceler

Bir duvar örtüsü seçmek zor olmak zorunda değil. Bir parça satın aldığınızda, onu doğru şekilde nasıl asacağınızı öğrenmek için zaman ayırmalısınız. Duvar örtüsü olması gerektiği gibi asılması, güzelliğini korumaya yardımcı olacaktır; bu, parçanın istediğiniz atmosferi oluşturmasına yardımcı olmasını sağlamak için çok önemlidir. Bir Duvar örtüsü seçmek için yardıma ihtiyacınız varsa, bize ulasin ve emin olun tüm sorularınızı cevaplamak için buradayız. 

No Replies on

Duvar Örtüsü Seçerken Bilmeniz Gereken İpuçları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir