Sepet
Sepet

Duvar Örtüsü Satın Almak İçin 11 Neden

Evinize renk veya canlılık katmak mı istiyorsunuz? Profesyonelliğini geliştirmek için ofisinize renk katmaya ne dersiniz? İnsanların yaşamlarını ve çalışma alanlarını bireyselliklerini yansıtmak için tercih etmelerinin birçok nedeni vardır. Duvar örtüsü isteme nedeniniz ne olursa olsun, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda parça olduğundan emin olabilirsiniz. 

Duvar örtüsü satın almak için en önemli 11 nedene bir göz atın . Evinizde veya ofisinizde asmak için bir parça satın alırken bu nedenleri aklınızda bulundurmanız gerekir. 

1. İnce Duvarlara Ses Yalıtımı Ekleyin

Duvar örtüsü genellikle evlerde ve ofis alanları gibi ince duvarlı yapılarda kullanılır. Duvarlara duvar örtüleri asıldığında, ince duvarlar biraz daha kalın hale gelir ve bu da duvarlar arasında ses aktarımını azaltır. Bu, duvar halılarının ses yalıtımını iyileştirdiği anlamına gelir. 

2. Tercih Edilen Bir Atmosfer Yaratın

Bir duvar örtüsü , tercihinize uygun bir atmosfer yaratmanıza kolayca yardımcı olabilir. Bir mekana canlılık katmak istiyorsanız, kesinlikle parlak renklere sahip bir duvar örtüsü seçmek isteyeceksiniz. Mandela, bohem ve hippi duvar örtüleri bir alana pozitiflik katmak için harikadır. Bu duvar örtüleri çoğu parlak renklere ve göze hoş gelen benzersiz tasarımlara sahiptir. 

Evdeki bir oda çok aydınlık veya meşgulse ve biraz daha sakinleştirmek istiyorsanız, koyu renkli bir duvar halısı asabilirsiniz. Duvar halıları ortam ve LED aydınlatma ile birleştirildiğinde, evinizin veya ofisinizin tamamında farklı atmosferler yaratma olasılıkları sonsuz hale gelir. 

3. Huzuru Geliştirin

Evinizi daha huzurlu hale getirmenin en kolay yollarından biri de size dinginlik hissi veren renkler, semboller ve tasarımlar eklemektir. Duvar örtüleri bakmaya ve alışveriş yapmaya başladığınızda, bol miktarda mevcut olduklarını fark edeceksiniz. Karşılaştığınız ilk birkaç taneden bazılarını seçmek cazip gelebilir, ancak seçeneklerinizi kontrol etmek de önemlidir. Duvar örtüsü seçmek için zaman ayırmak çok önemlidir çünkü muhtemelen her gün bakacağınız bir parça olacaktır. Duvar halısını yatak odanıza veya uyku alanınıza asarsanız, uyandığınızda ilk gördüğünüz ve uykuya dalmadan önce gördüğünüz son şeylerden biri olacaktır. 

4. Büyük Alanları Kaplayın

Bir evdeki boş alanlar, Duvar örtüsü dekor olarak kullanılmasından yararlanabilir. Bir duvar örtüsü, mobilya eklemek veya evinizin yapısını değiştirmek zorunda kalmadan dekor eklemeyi kolaylaştırır. Duvar örtüsü kullanırken büyük boş alanlar bile bu avantajdan yararlanabilir. İsterseniz bir duvarın tamamını kaplayacak şekilde asabilirsiniz. 

5. Zamanda Özel Bir An Paylaşın

En sevdiğiniz fotoğraflardan birini çekip duvar örtüsüne dönüştürebileceğinizi biliyor muydunuz? Çevrimiçi dijital araçları kullanarak kendi duvar örtünüzü bile oluşturabilirsiniz. Bu, hayatınızdaki tüm bu gerçekten özel anları dönüştürebileceğiniz ve bunları evinizdeki duvar halılarında gösterebileceğiniz anlamına gelir. Ve parçaları asması ve indirmesi çok kolay olduğundan, üniversite öğrencileri gibi çok hareket halinde olanlar için harika hale geliyorlar. 

6. Paradan ve Zamandan Tasarruf Edin

Bir odanın görünümünü değiştirmek istediğinizde dilerseniz her duvarı boyayabilir veya sadece bir duvarı boyayabilirsiniz. Her iki durumda da, boya ve sarf malzemeleri için oldukça fazla para harcayacaksınız. Ayrıca odayı boyamak veya boyaması için birine para ödemek zorunda kalacaksınız. Bir duvar örtüsü asarsanız, odayı boyamak zorunda kalmanın baş ağrısını ortadan kaldırırsınız. Artı, boya ve malzeme için alışveriş yapmanıza gerek yok. 

7. Her Tasarım, Renk ve Şekilde Mevcuttur

Duvar örtüsü satın almanın bir  başka nedeni de , onları kelimenin tam anlamıyla aklınıza gelebilecek herhangi bir tasarım, renk ve şekilde bulabilmenizdir. Özel duvar örtüsü yüksek kaliteli satıcıları, bireyselliğinizi benzersiz bir şekilde yansıtan bir parça seçmenize veya oluşturmanıza yardımcı olabilir. Bir duvar halısına dahil edilmesini istediğiniz belirli tasarımlarınız ve sembolleriniz var mı? Özel bir duvar halısı ile, vizyonlarınızdan herhangi birini duvar dekoru olarak hayata geçirmek çok kolay. 

8. Kolayca Erişilebilir

Evinizde veya ofisinizde asmak için bir duvar örtüsü bulmak için çok fazla arama yapmanız gerekmeyecek. Bölgenizde onları çevrimdışı bulabileceğiniz yerel satıcılar olabilir, ancak çevrimiçi alışveriş yaptığınızda seçenekleriniz çok daha büyük hale gelir. Çevrimiçi olarak baktığınız her parçanın açıklamasını okumak önemlidir. Açıklama genellikle goblen oluşturmak için kullanılan tam kumaş türünü ve kumaşın kalınlığını detaylandıracaktır. 

9. Kiralık Mülkler için Mükemmel

Duvar örtüleri, bir duvara büyük zarar vermek zorunda kalmadan asılabilir. Aslında, çoğu yalnızca birkaç raptiye kullanılarak asılabilir. Bu nedenle, duvar halıları kiralık mülkler için ideal duvar dekorudur. Ayrıca, ince duvarlı kiralık mülklerde duvar halılarını asmak, ses yalıtımı eklemek için mükemmel bir yoldur. 

10. Ekstra Alan Yanılsamaları Yaratın

Duvar örtüsü sadece duvara asmak için iyi değil, aynı zamanda tavana da asılabilir. Stratejik olarak asıldığında, en küçük alanlarda bile ek alan yanılsaması yaratmak için bir duvar örtüsü kullanabilirsiniz. 

Ek alan yanılsamasını yaratmak için duvar örtüsü asarken, duvar örtüsü odanın odak noktası olarak hizmet edecek şekilde asılmalıdır. Dikey boşluk eklemek istiyorsanız, duvar halısını tavana asmalısınız; Goblenin muhtemelen açık renklere sahip olması gerekecektir, ancak bu, odanın mevcut renklerine bağlıdır. Yatay boşluk eklemek için, goblenin görünmesini istediğiniz alanın karşısına boşluk eklenmiştir. 

11. Bir Evi Eviniz Yapın

Son olarak, duvar örtüsü bir evi eviniz yapmak için mükemmel bir sanat türüdür. Herhangi bir tasarım, renk ve şekil arasından seçim yapabilirsiniz, bu nedenle kişiliğinizi yansıtan parçaları seçtiğinizden emin olun. Size sakinlik, huzur ve dinginlik duygusu getirmeye yardımcı olacak parçaları asmayı unutmayın. 

No Replies on

Duvar Örtüsü Satın Almak İçin 11 Neden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir