Sepet
Sepet

Duvar örtüsü

duvar örtüsü

 

 

Son yıllarda, duvar örtüsü ev dekoru trendlerine girmeyi başardı. Bunun başlıca nedeni, duvar örtüsü geleneksel duvar sanatının rengini ve güzelliğini sağlarken, aynı zamanda alan kilimlerinin dokusunu ve sıcaklığını da sunmasıdır. Çok yönlü yapıları göz önüne alındığında, bu duvar askıları kişisel tarzınızı ifade etmenize ve geleneksel duvar sanatının yapamayacağı şekilde dekore etmenize olanak sağlar. Yatak odanızı, oturma odanızı veya başka bir yeri dekore etmek için duvar örtüsü kullanmak için farklı fikirleri keşfedelim!

Biraz tarih : 

Orta Çağ’a kadar uzanan duvar asma, ilk olarak manastırlarda ve manastırlarda Kutsal Kitap hikayelerini sıradan insanlara sunmanın bir yolu olarak üretildi. Sonunda sanat, özellikle Paris’te seküler topluluğa yayıldı, çünkü duvar örtüsü zenginler ve güçlüler için bir statü sembolü haline geldi. Daha sonra, meslekten olmayan insanlar tarafından daha işlevsel ve pratik bir amaç için görevlendirildiler yani yataklar, bölme odaları etrafında mahremiyet sağlamak, hava akımlarını önlemek ve soğuktan yalıtmak için.
Tarihsel olarak, duvar örtüsü için popüler konular İncil hikayeleri, savaşlar, efsaneler veya sporlar, alegoriler, mitler ve manzaralardı. Bununla birlikte, duvar süsleri modern tasarımda bir canlanma yarattığı için, birçok sanatçı sanat eserlerinin duvar örtüsü dönüştürülmesine izin veriyor.
Ev dekorasyon alanında duvar örtüsü etkisi inkar edilemez. Pinterest’e ev tasarımı fikirleri için göz atmak bile, farklı duvar örtüsü içeren çok sayıda oturma odası ve yatak odası fotoğrafını ortaya çıkaracaktır.

Farklı Goblen Türleri:

Duvar örtüsü, genellikle bir tezgahta elle dokundukları için işçiliği kutlayan bir tekstil sanatı biçimidir. Atkıların (yatay iplikler) tekrar tekrar çözgünün (dikey iplikler) üzerine ve altına dokunması, ardından yatay iplikleri birbirine çok yakın hale getirecek şekilde sıkıştırarak (sıkıştırarak), böylece dikey iplikleri görünür olmaktan tamamen gizleyerek yapılırlar. Keten, yün veya pamuk gibi doğal çözgü iplikleriyle dokunarak herhangi bir alan veya odayı ön plana çıkarır!
Duvar Örtüsü tasarımlarımız, spiritüel ve sofistike ruh uyandırır. Odak noktası, asıldığında odanıza daha lüks bir his veren ve sıcak çeşitlerdir. 

No Replies on

Duvar örtüsü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir